Informācija medijiem

Paziņojums presei 28.12.2009.

Restorāns “Andalūzijas suns” uzsāk 2010. gada koncertu sezonu un sadarbībā ar Latvijas Blūza atbalsta biedrību aicina uz blūza koncertu un fotoizstādes atklāšanu

Piektdien, 2010. gada 8. janvārī plkst. 19:00 restorānā “Andalūzijas suns” Rīgā, Elizabetes ielā 83/85 tiks izkārta blūzmeņu un džezmeņu portretu starptautiskā ceļojošā fotoizstāde “Epson Roots and Fruits”.

Pagaidām tā ir apjomīgākā blūza un džeza tematikai veltīta ceļojošā fotoizstāde, kāda Latvijā bijusi apskatāma. Ekspozīcija jau paguvusi paviesoties Lietuvā un Igaunijā un turpina apceļot Latviju.

Izstādē iekļauti B.B.King, Maceo Parker, Sugar Blue, Victor Bailey, Aivara Hermaņa, Denisa Paškevica, Gunāra Rozenberga, Olgas Pīrāgs un vēl 50 ārzemju un pašmāju mūziķu portreti, kuru autori ir Latvijas fotomākslinieki Sergejs Budanovs, Normunds Kalniņš un Aigars Lapsa, kā arī Vladas Straupas, Robertas Gabrys un Saulius Stonys no Lietuvas. Fotogrāfijas tapušas pēdējo gadu laikā tepat Bites Blūza klubā, ka arī blūza un džeza festivālos Saulkrasti Jazz, Klaipeda Jazz, Notodden Blues, New Orleans Blues Festival un citos mūzikas lielpasākumos Baltijā, Eiropā un ASV.

Domājot par ekspozīcijas koncepciju, izstādes autori iedvesmojušies no blūza vecmeistara Willie Dixon atziņas: “The blues are the roots, the rest are the fruits” (Blūzs — tās ir saknes, viss pārējais — augļi). Tāpēc izstādē apskatāmi ne tikai to mūziķu portreti, kas ar savu daiļradi veidojuši blūza un džeza vēsturi un ietekmējuši mūsdienu mūzikas attīstību, bet arī viņu mācekļu un sekotāju fotogrāfijas.

Par atbilstošu muzikālo atmosfēru rūpēsies pašmāju blūza grupa D11 Blues Band, kas guvusi atzinību ne tikai Latvijā, bet arī Klaipeda Jazz un Augustibluus festivālos. Koncertā piedalīsies arī īpašie viesi: Oskars Stolse-Semerovs (mutes harmonikas, vokāls) no Bites Blues Band un Jānis Amantovs (trompete).

Ar šo pasākumu “Andalūzijas suns” atsāk regulārus džeza un blūza mūzikas vakarus visa 2010. gada garumā.

Fotoizstāde “Epson Roots and Fruits” būs apskatāma līdz 2010. gada 30. janvārim.

Ieeja pasākumā ir bez maksas!

Vairāk informācijas interneta vietnē www.rootsandfruits.lv

Kontaktpersona: Raimonds Butkevics
Tālrunis: 2 9988 881

Materiālu sagatavoja Latvijas Blūza atbalsta biedrība

Paziņojums presei DOC formātā 28.12.2009.

 

Paziņojums presei DOC formātā 14.07.2009.

 

Paziņojums presei DOC formātā 17.02.2009.