Par mums

Domājot par ekspozīcijas koncepciju, izstādes autori iedvesmojušies no blūza vecmeistara Willie Dixon atziņas: “The blues are the roots, the rest are the fruits” (Blūzs — tās ir saknes, viss pārējais — augļi).

Tāpēc izstādei tika atlasīti ne tikai to mūziķu portreti, kas ar savu daiļradi veidojuši blūza un džeza vēsturi un ietekmējuši mūsdienu mūzikas attīstību, bet arī viņu mācekļu, sekotāju un muzikālo tradīciju turpinātāju foto.

Ekspozīcijā skatāmas vairāk kā 50 ārzemju un pašmāju mūziķu fotogrāfijas. B.B.King, Maceo Parker, Sugar Blue, Koko Taylor, Irma Thomas, Victor Bailey, Latvian Blues Band, Aivars Hermanis, Gunārs Rozenbergs, Deniss Paškevics, Andris Buiķis ir tikai daži vārdi no visas kolekcijas.

Fotogrāfijas tapušas pēdējo gadu laikā tādos nozīmīgos blūza un džeza festivālos kā Saulkrasti Jazz, Klaipeda Jazz, Notodden Blues, New Orleans Blues Festival un citos mūzikas lielpasākumos Baltijā, Eiropā un ASV.

Sergejs Budanovs (LV) ir profesionāls fotogrāfs, Latvijas Fotomākslinieku savienības (FIAP) biedrs. Pirmo reizi fotokameru paņēma rokās 1968. gadā un turpina fotogrāfēt līdz šai baltai dienai. Nu jau 10 gadus regulāri sastopams festivālos “Rīgas ritmi” un “Saulkrasti Jazz”. Viņa kontā ir 2 personālizstādes. Par Latvijas mūziķu portretu kolekciju saņēmis FIAP balvu “Zilā lenta”.
Pēdējo 5 gadu laikā Aigars Lapsa (LV) ir kļuvis par blūza portretu fotogrāfu. Šo nodarbošanos viņš uzskata par savu ļoti nopietnu vaļasprieku. Aigars ir gaidīts viesis Eiropas un ASV blūza festivālos. Viņa darbi ir publicēti Latvijas presē, kā arī ārvalstu blūza medijos.
www.aigarsphoto.com
Izstādes kurators Normunds Kalniņš (LV) cenšas fotogrāfēt mūziku — pārsvarā džezu un blūzu. Pēdējās 2 vasaras viņš tika pieaicināts par “Saulkrasti Jazz” oficiālo fotogrāfu. Regulāri sastopams arī Lietuvas un Igaunijas džeza un blūza festivālos. 2008. gadā viņa darbi tika iekļauti “Klaipeda Jazz” 15. jubilejas fotoalbūmā. Pārējā laikā iemūžina kārtējo koncertu Bites Blūza klubā.
Robertas Gabrys (LT) ir profesionāls fotogrāfs, Lietuvas Fotomākslinieku savienības biedrs. Kopš 1995.gada regulāri piedalās izstādēs. Regulāri sastopams Klaipēdas Džeza festivālā. 2008. gadā viņa darbi tika iekļauti “Klaipeda Jazz” 15. jubilejas fotoalbūmā.
www.photoartklaipeda.com
Vladas Straupas (LT) ikdienā ir Klaipēdas televīzijas "Balticum TV" direktors, bet reizi gadā kļūst par Klaipēdas Džeza festivāla reklāmas kampaņas vadītāju un festivāla norises fotogrāfu. 2008. gadā viņa darbi tika iekļauti “Klaipeda Jazz” 15. jubilejas fotoalbūmā.
Saulius Stonys (LT) ir profesionāls fotogrāfs — Klaipēdas laikraksta “Vakaru ekspresas” fotoreportieris. Regulāri sastopams Klaipēdas Džeza festivālā. 2008. gadā viņa darbi tika iekļauti “Klaipeda Jazz” 15. jubilejas fotoalbūmā.